Прийом заяв та документів для вступників на базі ПЗСО (11класів) починається 13 серпня 2020 р. Запрошуємо усіх охочих!!!

Відлуння античності в Укрїнській ліриці

З метою вивчення міжмистецьких зв’язків між українською та античною літературою та згідно з планом роботи циклової комісії студентами перших курсів було проведено вечір поезії «Відлуння античності в українській ліриці» під керівництвом викладача зарубіжної літератури Базарної О.М.

Студенти груп 1ф та 1м/с артистично й натхненно читали вірші Т.Шевченка, Лесі Українки, М.Рильського, М.Зерова, Л.Костенко та інших видатних українських поетів, у текстах яких на різних рівнях втілився вплив античної культури. Захід супроводжувався відеоматеріалами, які доречно його доповнювали, зокрема розроблені спеціально відеомонтажі фрагменту уривку з трактату Г.Сковороди «Наркіс. Розмова про те: пізнай себе», а також пісні у виконанні Т.Матвієнко «Сміються, плачуть солов’ї».

Академік О.І.Білецький писав: «Важко показати серед літературної спадщини, залишеної нам старим світом, хоч одного визначного письменника, творчість якого не була б так чи так зв’язана з античною поезією». Традиція орієнтації на античність розвивалася і в період розвитку нової української літератури, і зараз.

Представлення впливу античності на українську літературу в одночасно інформативному та ліричному вечорі вкотре доводить нерозривність культурного зв’язку України та Європи.