НЕМАЄ КРАЩОЇ ПРОФЕСІЇ НІЖ СТОЯТИ НА ВАРТІ ЗДОРОВ’Я! ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО НАШОЇ МЕДИЧНОЇ РОДИНИ!

Батьківство в епоху цифрових технологій

Сучасне життя в епоху цифрових технологій перед батьками та викладачами, свідомими дорослими ставить ряд серйозних викликів. Одне з найголовніших питань: як створити безпечний світ інтернету для наших дітей?

Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть ознайомити з негативними явищами в інтернеті, жертвами яких можуть ставати діти.

1)    «Захист дітей онлайн» https://vimeo.com/464178591

2)    Європейське поліцейське управління «Європол» розробило 5 кроків у випадку сексуального примусу щодо дітей детальніше див. відео «Сексуальний шантаж» https://vimeo.com/464179613

3)    Секстинг https://vimeo.com/464177511

До речі, в Україні запустили чат-бот Stop Sexting для захисту дітей в інтернеті. 

У Telegram запустили чат-бота, щоб захистити українських дітей від сексуального насильства в інтернеті. 

Про це розповіла радник віцепрем'єр-міністра – міністра цифрової трансформації Анастасія Дьякова в ефірі телеканалу «ДОМ». 

Скориставшись чат-ботом, діти і підлітки зможуть отримати інструкцію, що робити і куди звертатися, якщо їх шантажують в інтернеті і вимагають контент сексуального характеру. 

«Якщо бот не знає відповідей на поставлені запитання, які стосуються теми сексуального насильства в інтернеті, то він «запропонує залишити запитання, а наша команда відповість на е-мейл». Або ж ви можете підключитися на консультаційну службу психологічної допомоги, де психологи нададуть допомогу», – зазначила Анастасія Дьякова. 

Чат-бот: https://t.me/StopSextingBot

4)    Обмін повідомленнями інтимного характеру – секс-чатинг https://vimeo.com/464176581

5)    Грумінг — це встановлення дорослими дружніх та довірливих відносин з неповнолітніми особами через Інтернет для вступу з ними в інтимний зв’язок, шантажування та залякування. Для грумінгу онлайн зловмисники використовують соціальні мережі, електронну пошту, текстові повідомлення, чати в онлайн-іграх або інші веб-сайти для спілкування між користувачами. Часто самі того не підозрюючи, підлітки допомагають кіберзлочинцям в досягненні їх цілей. Публікація фото в соціальних мережах, відкритий профіль – усе це підвищує ризик стати жертвою грумінгу, наслідки якого можуть бути дуже небезпечними.

Детальніше про шляхи протидії цьому явищу див. відео https://vimeo.com/464181532

6)    Люди, перебуваючи в стосунках, можуть обмінюватися своїми інтимними фото. Формою кібер-насильства є розсилання інтимних фотографій свого колишнього партнера з метою помсти.

Відео «Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти» https://vimeo.com/464180697

Підготувати дитину абсолютно до всього, що може трапитися в Мережі та реальному житті неможливо. Насамперед батькам важливо переконатися в тому, що їхні діти з раннього віку знають, якою інформацією можна ділитися з іншими, навіть тими, хто здається товаришами. Адже зловмисники, щоб завоювати довіру підлітків намагаються видавати себе за їх друзів. Через це варто чітко окреслити випадки, коли можна:

·         надсилати або публікувати фотографії (а також розказати про допустимий вміст фото);

·         давати контактну або ідентифікаційну інформацію про себе чи інших членів сім’ї;

·         повідомляти дані про своє місцезнаходження.

Будь-які правила та обмеження часто викликають негативну реакцію з боку підлітків. Саме тому кращий варіант – це пошук балансу між використанням інструментів для контролю онлайн-активності юних користувачів та налагодженням хороших та відкритих стосунків з дітьми.