Почни свій шлях в медицині з Конотопським фаховим медичним коледжем. СЛАВА УКРАЇНІ !

Організація практичного навчання

Практичне навчання: навчальна, виробнича та переддипломна практики організуються та проводяться згідно наказів МОЗ України № 690 від 07.12.2005 року „Про затвердження Положення про організацію та проведення практики студентів вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації”, МОН України № 686 від 19.08.2021р.«Про затвердження норм часу для планування і обліку навчальної роботи та переліків видів навчальної, методичної, інноваційної, наукової, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти», управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації № 52 від  01.02.2021 р. „Про затвердження закладів охорони здоров’я в якості баз практичного навчання  фахових медичних коледжів області”.

За Конотопським фаховим медичним коледжем закріплені такі  бази практичного навчання:

1.КНП СОР «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

2.  КНП КМР «Конотопська ЦРЛ ім. академіка Михайла Давидова»;

3.  КНП КМР «Конотопська міська лікарня»;

4. КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Попівської  СР»;

5.КНП Буринської РР «Буринська ЦРЛ ім. проф. М.Н.Новаченка;

6. КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Буринської МР;

7. КП «Кролевецька лікарня» Кролевецької МР;

8. КНП «Роменська ЦРЛ» Роменської МР;

9. КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Ромни» Роменської МР;

10. КНП « Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кролевецької МР.

    У коледжі повністю укомплектовані і оснащені 8 кабінетів доклінічної практики: 1- з педіатрії, 1- з терапії, 1- з хірургії, 2- з основ медсестринства та догляду за хворими, 1- з акушерства і гінекології, 1- з інфекційних хвороб, 1- з неврології, а також на базі гуртожитку обладнали 2 кабінети: 1- з акушерства і гінекології та 1- з дерматовенерології. На практичній базі Конотопської ЦРЛ обладнані 3 кабінети – в кардіологічному (2) і онкологічному  відділеннях (1). Адміністрація коледжу працює над проблемою покращення  практичної бази коледжу.

     Педагогічний колектив коледжа працює над головною методичною проблемою «Шляхи удосконалення професійних компетентностей фахівців в умовах сьогодення». Над цією методичною проблемою педагогічний колектив коледжа працював під керівництвом Сумського базового медичного коледжу.

В цей складний час, в умовах військового стану сучасний навчально-виховний процес потребує застосування новітніх технологій навчання, які б інтенсифікували освітній процес, максимально активізували пізнавальну діяльність здобувачів освіти, створювали умови для розвитку й самореалізації особистості.

          Головна увага приділяється якості навчання, удосконаленню форм і методів контролю знань, створенню бази навчально-методичних матеріалів для аудиторної та позааудиторної роботи здобувачів освіти; вивченню, освоєнню та практичному застосуванню інноваційних технологій навчання, модернізації освітнього процесу; вивченню і впровадженню в навчально-виховний процес досвіду кращих викладачів.

            Виробнича та переддипломна практики є невід’ємною частиною практичного навчання  в підготовці висококваліфікованого фахівця.

      В умовах військового стану, особливо актуально, щоб студенти опанували виконання практичних навичок біля ліжка хворого.

     Студенти випускних груп, під керівництвом безпосередніх та методичних керівників практики, навчаються надавати невідкладну допомогу.

     Під час виробничої практики студентам надаються індивідуальні або групові самостійні завдання, які охоплюють різноманітні питання диспансеризації, профілактики, новітніх методів діагностики та лікування. В тренажерній залі студенти, під керівництвом методкерівників, відпрацьовують практичні навички згідно програми практики. Студенти приймають участь в підготовці та обговорюванні ряду конференцій на актуальні медичні теми. Переддипломна практика проходить на базі Конотопської ЦРЛ ім. М.Давидова. Студенти випускних груп, під керівництвом безпосередніх та методичних керівників практики, навчаються і опрацьовують практичні навички згідно програми практики. Заповнюється відповідна документація згідно вимог. Також всі студенти, які мали змогу, в цей складний для країни час, приймають участь у благодійних заходах на допомогу військовим та  потерпілим внаслідок війни (займаються збором та сортуванням речей, продуктів харчування для відправки нужденним, плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки ) .

       З метою проведення навчань з цивільного захисту, досвідчені викладачі- клініцисти разом зі студентами випускних груп  нашого коледжу,  проводять тренінгові заняття з домедичної допомоги.

      В рамках проекту «Твори добро» в коледжі була створена активна група з надання невідкладної допомоги різним прошаркам населення.  В цій роботі беруть участь викладачі коледжу (Тимошенко Н.В., Спаський С.М., Гуденко О.В.) та студенти 3-4 курсів.