БУДУЙ СВОЄ МАЙБУТНЄ РАЗОМ З НАМИ! ЖИТТЯ ТРИВАЄ! ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!

ПРОСВІТНИЦЬКІ П'ЯТИХВИЛИНКИ

13 листопада- Міжнародний день сліпих, який відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я.
13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі, а потім і у Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих.
До XVIII століття світ не знав навчальних закладів для сліпих. Валентин Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту. У 1784 році в Парижі без підтримки уряду та благодійних товариств, на свої власні кошти, в своєму власному будинку він відкрив першу в світі школу для сліпих дітей,де продемонстрував свій метод навчання сліпих за допомогою придуманого ним шрифту.
На цей час, в Україні працює і щорічно випускає в доросле життя осіб з порушеннями зору 6 шкіл для сліпих дітей та 20 шкіл для слабозорих.
Сьогодні студентка групи 4мс Жигунова Віра-Мішель провела просвітницькі тематичні п'ятихвилинки, у рамках Міжнародного дня сліпих,для здобувачів освіти коледжу
Ця дата покликана привернути увагу здорових людей до проблем тих, хто втратив зір і опинився у важких життєвих обставинах.
За даними ВООЗ, близько 300 мільйонів людей у світі страждає від порушень зору, з них майже 40 мільйонів незрячі. Щорічно кількість сліпих зростає на 1-2 млн. осіб, адже що п’ять секунд втрачає зір один дорослий, а кожну хвилину – 1 дитина.
Кількість громадян з порушеннями зору, на жаль, не зменшились, а зважаючи на війну розгорнуту на території України росією, їх кількість, скоріш всього, буде зростати.
Будьте здорові та бережіть свої очі!!

222    222    222