28 ТРАВНЯ 2022 р. - ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ у форматі OFFLINE / ONLINE

6 БЕРЕЗНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЛАУКОМОЮ

Глаукома – захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги підступний і протікає безсимптомно. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору – людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата. На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню.

За даними Міжрегіональної громадської організації «Асоціація хворих глаукомою», в даний час глаукома – одна з основних причин сліпоти та слабкозорісті. Кількість глаукомних хворих у світі вже доходить до 100 млн. чоловік. При цьому з 28 млн. сліпих у світі майже кожен п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням.

Практичні заняття з офтальмології студенти Конотопського фахового медичного коледжу проводять в очному відділенні лікарні та кабінетах очних хвороб поліклінік для дорослих та дітей. Під час занять знайомляться з технікою вимірювання внутрішньоочного тиску за допомогою тонометра Маклакова і лінійкою для його визначення, медсестринським обстеженням функцій зору для діагностики глаукоми, проводять дослідження меж поля зору за допомогою периметра під наглядом медичних працівників.

               Бережіть свій зір, систематично відвідуйте окуліста. Пам’ятайте - найважливішим чинником для лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення!

1  2  3  3  3  3  3  3