ПРОСВІТНИЦЬКО-ПРОФІЛАКТИЧНИЙ ЗАХІД З ПИТАНЬ КІБЕРГБЕЗПЕКИ
10.09.24 року для здобувачів освіти КЗСОР «Конотопський фаховий медичний коледж» у режимі онлайн (Zoom) було проведено просвітницько -профілактичний захід з питань кібергбезпеки.
Лектор, Бухтіяров Артем Геннадійович, представник кібергполіції Національної поліції України в Сумській області, ознайомив молодь з проєктом "Брама" та розповів здобувачам освіти про види шахрайств, про явні ознаки фішингових повідомлеь (такі як терміновість, емоційний вплив, використання чийогось авторитету, опечатки, субдомени, неправильно написані URL-адреси). Поговорили і про scam як один із видів кібершахрайства. У ході лекції були розглянуті питання специфічних загроз та ризиків кібербезпеки в сучасних умовах військового протистояння російській агресії, методів і напрямків ведення кібервійни та протидії їм.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ З КІБЕРБЕЗПЕКИ BRAMA В УКРАЇНІ
Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту «БРАМА»
БРАМА – це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.
Цілі проєкту:
– Знищення російських осередків в Інтернеті
– Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
– Протидія наркотикам та шахрайству
– Навчання та тренінги з кібергігієни
– Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
– Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції
Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вірогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA».
Учасникам проєкту пропонується:
1. Можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
2. Допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
3. Отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
4. Бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
5. Бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.
14.09.2024