До 40-х роковин Чорнобильської катастрофи "Чорнобиль: пам’ятаємо, щоб жити"
26 квітня виповнюється 40 років з дня Чорнобильської катастрофи — однієї з найстрашніших техногенних трагедій в історії людства. Ця подія назавжди змінила долі мільйонів людей і стала болісним уроком для всього світу.
У межах проведених в режимі виховних годин студенти коледжу мали змогу глибше ознайомитися з подіями 1986 року, дізнатися про причини аварії на Чорнобильська атомна електростанція, її наслідки для довкілля та здоров’я людей. Класними керівниками особливу увагу було приділено подвигу ліквідаторів — людей, які ціною власного життя і здоров’я зупинили поширення радіації.
У бібліотеці нашого закладу освіти оформлено виставку "Чорнобиль. Дзвони. Чорна дата Тяжка, гірка пече розплата".
Світла пам’ять усім, хто постраждав від наслідків катастрофи…
ОНЛАЙН- ВИСТАВКА МАЛЮНКІВ "ЧОРНОБИЛЬ ОЧИМА МОЛОДІ" (пам’ять крізь мистецтво)
До 40-х роковин Чорнобильської катастрофи у коледжі відбулася онлайн-виставка малюнків.
Кожна робота — це не просто творчість, а глибоке осмислення трагедії, що змінила хід історії.
У своїх малюнках молодь вшанувала подвиг ліквідаторів, замислилася над цінністю людського життя та відповідальністю за довкілля.
"ЧОРНОБИЛЬ - БІЛЬ І ПАМ'ЯТЬ, ЩО ЖИВЕ В СЕРЦЯХ"
23 квітня 2026 року в Міській бібліотеці ім. С. І. Пономарьова було проведено годину пам’яті для студентів Конотопського фахового медичного коледжу.
Під час заходу бібліотекарка розповіла про трагічні події 1986 року, масштаби катастрофи та її наслідки для людей і навколишнього середовища. Особливий акцент було зроблено на героїзмі ліквідаторів — пожежників, медиків, військових і науковців, які ціною власного здоров’я і життя стримали небезпеку.
Учасники також звернули увагу на сучасні виклики, пов’язані з Чорнобильською зоною, яка й сьогодні потребує захисту та відповідального ставлення.
Зворушливою частиною заходу стали поетичні рядки українських авторів, присвячені трагедії, а також пісня на слова Дмитра Павличка «На Чорнобиль журавлі летіли», що наповнила зустріч особливою емоційністю.
Присутні переглянули тематичний відеоролик про події аварії та ознайомилися з книжковою виставкою «Відлуння Чорнобильських дзвонів», де було представлено матеріали про історію трагедії, її наслідки та відображення в культурі.
Завершився захід хвилиною мовчання — вшануванням пам’яті жертв Чорнобиля та сучасних героїв, які віддали життя за мир і свободу України.
Пам’ять про Чорнобиль не згасає — вона єднає покоління і нагадує про цінність життя та відповідальність за майбутнє.
27.04.2026