Виховна робота

При визначенні змісту виховної роботи медичне училище опирається на Конституцію України, Закон України "Про вищу освіту", Закон України "Про освіту", Державну національну програму "Освіта: Україна XXI століття", Національну програму "Діти України", Постанову "Про фізичну культуру і спорт", Концептуальні засади гуманітарної освіти України.

Головною метою виховної роботи є формування свідомого громадянина, патріота, професіонала, людини з притаманними їй особистісними рисами характеру, світоглядом і способом мислення, почуттями, вчинками і поведінкою, спрямованими на саморозвиток і самовдосконалення.

Процес виховання студентів училища - це система, яка поєднує в собі національно - патріотичне, професійне, правове, естетичне та моральне виховання; зв'язок планування, організації та аналізу виховної роботи; взаємодію студентського та педагогічного колективів.

Студенти училища - активні учасники гуртків, клубів за інтересами. В училищі працюють дискусійний лекторські групи з пропаганди здорового способу життя, з українського мовознавства та краєзнавства.

Педагогічний колектив працює над реалізацією таких напрямків виховної роботи:

 • створення умов для зміцнення здоров’я студентів, ведення ними здорового способу життя, застосування народних традицій;
 • плекання у студентів історичної пам’яті, національної свідомості та самосвідомості, гідності й гордості;
 • виховання у студентів високих моральних якостей, етичних, духовних цінностей, принципів народної і загальнолюдської моралі, милосердя;
 • формування у студентів патріотизму, високої громадянськості, широкого політичного кругозору, брати активну участь у громадській діяльності, політичному житті, зміцненні української держави;
 • виховання високої правосвідомості, правової культури студентів, формування поваги до Конституції України;
 • формування у студентів економічної, екологічної художньо-естетичної культури, готовності пізнавати і засвоювати естетично-духовні скарби рідного та інших народів;
 • виховання працелюбності, пошани до професійної праці, поваги до фізичної та розумової праці, активної і творчої трудової діяльності, формування професійної майстерності.

Студенти не тільки вивчають медичні науки, а й займаються науково-дослідницькою роботою, цікаво проводять дозвілля в гуртках художньої самодіяльності (хореографічному, вокально-хоровому, театральному), беруть активну участь в обласних конкурсах по професії “Сумські майстрині”; займаються в спортивних секціях (з баскетболу, легкої атлетики, настільного тенісу, атлетичної гімнастики, мініфутболу), виступають на місцевих, обласних та міжнародних змаганнях.

Студенти постійно проводять акцію „Молодь молоді про СНІД” за методикою «рівний - рівному», в рамках якої було проведено лекції:

 • Профілактика СНІДу серед молоді;
 • Рок-музика проти СНІДу;
 • Ділова гра „Безпечно чи ризиковано?” серед учнів шкіл та студентів ВНЗ міста Конотоп.

Метою національно-патріотичного виховання є формування в кожного студента мотивів, потреб глибоко знати й берегти рідну землю, мову, культуру – волелюбні і героїчні заповіти предків.

Проводяться конференції, круглі столи на теми: “Велике українське відродження в козацьку добу”, “Україна: основні етапи боротьби за незалежність”, “Герої Крут”, “Вони хотіли жити” (до Дня пам’яті жертв голодомору за результатами пошукової роботи студентів по Конотопському району). Великий вплив на студентів мають екскурсійні поїздки до Києво-Печерського заповідника, до Сафронієвського монастиря м. Путивль та Спадщанського лісу м. Путивль, де вони ознайомлюються з партизанським рухом на Сумщині.

В училищі працює гурток “Рідне слово” (керівник Гуденко Г.І.), члени якого зібрали матеріали народного побуту та створили основу етнографічного музею “Берегиня”, провели: вечорниці “Вечір на Андрія”, літературний вернісаж “Мово рідна, слово рідне”, конкурс “Щасливий випадок” (До Дня української мови та писемності) та проводять пошукову роботу по збору матеріалу “Культура рідного краю”, “Історія рідного краю” (Конотопський р-н, Чернігівщина), “Архітектура рідного краю”, “Літературна Конотопщина”.

На базі краєзнавчого музею м. Конотоп проводяться тематичні заходи:

 • “Хто ми та чиї ми діти”;
 • “У світі цікавинок”,
 • “Місто, в якому я живу та навчаюсь”.

Вихованню свідомого ставлення до оволодіння знаннями, формування професійної компетенції сприяють конкурси професійної майстерності серед випускників, гра “Слабка ланка”, бесіди “Білий халат для чистих душ”, “Сестри милосердя”, екскурсія в музей ЦРЛ м. Конотоп “Історія медицини Конотопщини”, зустрічі з випускниками училища різних років та робота волонтерського загону “Милосердя” та благодійні акції “Від серця до серця” (надання гуманітарної допомоги дітям притулку, виступи з концертами, вручення солодощів).

Велика увага в училищі приділяється формуванню здорового способу життя. Робота в цьому напрямку здійснюється згідно з заходами на виконання національної програми „Репродуктивне здоров’я 2005-2010 рр.” та Програмою „Щодо профілактики наркоманії, скорочення попиту на наркотичні засоби і психотропні речовини серед студентів”.

На виконання цієї програми проводиться велика просвітницька робота: “АнтиСНІД”, “Антинаркотик, антинікотин”; в рамках якої студенти виступали з лекціями перед студентами ВНЗ І-ІІ рівня акредитації: МАУПу, політтехнікуму Конотопського інституту СумДу, індустріально-педагогічного технікуму Конотопського інституту СумДу, учнями професійних училищ №№ 4, 20 і учнями шкіл за методикою “рівний - рівному”.

Традиційними в училищі стали “Дні здоров’я” (до Дня фізкультури і спорту), конкурси “Козацькі забави” та туристичні походи за маршрутом “Конотоп - Таранське” (на 1 день) і “Конотоп - Батурин” (на 6 днів).

Студенти училища є активними учасниками оглядів „Студентська весна”, „Студентська красуня”, конкурси КВК, „Зірки серед нас”, конкурс авторської пісні та ін.

З метою організації дозвілля студентів працює клуб вихідного дня „Ми всі разом”.

Таким чином, педагогічний колектив намагається створити дієву систему виховної роботи, яка сприяє формуванню гармонійно-розвиненої людини.

Всі напрямки виховної роботи взаємопов'язані, що забезпечує безперервність процесу виховання як на заняттях, так і в позаурочний час .

Звіт з виховної роботи

Положення про студентське самоврядування

Список членів студради

День Соборності України 23 січня 2017 року

Життя іде. Дорослішають діти, старіють матері- такий закон життя.

Але ніколи не старітиме наша українська земля та пам’ять кожного з нас про неї.

Учора, 22 січня 2017 року ми відзначили День Соборності України - свято рідного краю, свято нашої держави. Саме 98 років тому на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрані було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

Ми маємо пишатися тим , що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас.

З метою виховання національної свідомості та почуття гідності бути громадянином України згідно з планом роботи навчального закладу та з нагоди Дня Соборності України 23 січня для студентів - першокурсників Конотопського медичного училища було проведено годину – життя та скорботи « На шляху до свободи та незалежності!», яку підготували члени гуртка «Юні краєзнавці» ( керівник Немеш О.М , викладач соціально - гуманітарних дисциплін).

Студенти мали змогу переглянути документальний тематичний фільм « Акт Злуки », відеоролик пісні «Білі лебеді» та презентацію «На світі багато чудових країн, мені наймиліша, найкраща країна, яка піднялася, мов Фенікс, з руїн, безсмертна моя Україна», а також поринули у світ української пісенної душі, прослухавши пісні «Україна» (виконала Потеряйко Алла, гр. 2 м/с), «Україна - мати» (виконала Кузьмич Марія, гр. 1ф).

Немеш О.М на заняттях з історії України обговорювала зі студентами питання, пов'язані з подіями Акту Злуки ЗУНР та УНР від 22 січня 1919 року – Дня Соборності України, а молодь виступала з доповідями на теми: «Історія української державності», «Політична діяльність лідерів УНР та ЗУНР».

Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників і покладені ними життя на вівтар незалежності, соборності, державності.

Організовані однойменні виставки тематичної літератури в бібліотеці та кабінеті історії України училища, де студенти мали змогу скористатися книгами, історичними джерелами для поглиблення знань з історії української державності.

Студентство нашого навчального закладу на виховних годинах, які пройшли 23 січня висловлювало свої думки щодо здійснення мрії українського народу про незалежну, соборну, національну державу, про майбутнє сучасної України, яку має розбудовувати молоде покоління патріотів нашої держави.

А члени студентського самоврядування училища 22 січня долучилися до акції «Вогні соборності єднають Україну».

Заходи щодо Дня Соборності України у 2017 році в Конотопському медичному училищі пройшли під гаслом: «Національна єдність – запорука державності України»!

Не будьмо байдужі! Майбутнє України в наших руках!

8 лютого студенти Конотопського медичного училища відвідали центр соціальної реабілітації дітей інвалідів, який знаходиться на вул. Фрунзе 12. В центрі знаходиться діти з різними вадами фізичного та розумового розвитку. Зустріч пройшла в дружній атмосфері.

Студенти разом з дітьми грали в дидактичні ігри, займались на тренажерах, гралися в сухому басейні та лабіринтах. Всі діти йшли на контакт та приймали активну участь в грі.

Також робили поробки з пластиліну на дисках. Допомагаючи дитині освоювати найпростіші прийоми ліплення з пластиліну, студенти піклуються про його інтелектуальному розвитку. Вчені довели, що активізуючи дрібну моторику рук малюка, можна позитивно вплинути на його уяву, логічне мислення, сенсорну пам`ять, графічні та мовні здібності. Крім того, у дитини нормалізується нервова система і розвивається естетичне світосприйняття.

Будь-які заняття малюка, пов`язані з тактильними відчуттями, сприяють розвитку дрібної моторики рук, інтелекту, об`ємно-просторового мислення. Фахівці вважають, що ліплення серед всіх видів художньої творчості є найбільш добре відчутною. Адже малюнком або аплікацією з паперу можна тільки помилуватися естетично, якщо робота вдалася. В іншому випадку вже не вдасться внести серйозні виправлення. А пластилін дає широкі можливості творчості, коли дитина відчуває його вагу, обсяг, текстуру, вчиться злагоджено діяти обома руками, до нескінченності коригуючи задуманий образ.

Цьогоріч вперше в училищі проводився фестиваль патріотичної пісні., у якому брали участь студенти всіх груп. Студенти продемонстрували виконавську майстерність; елементи інсценізації; сценічну культуру, артистизм, а це, в свою чергу, допомогло ще більше об’єднатися і згуртуватися родинам груп. Головною метою нашого свята було довести, що пісня об’єднує український народ і надає йому неабиякої сили. Пісня землі української – це, насамперед,історія землі української та невмирущість духу народного, це світ надій-сподівань, які не залишають людину і в часи найтяжчих лихоліть. Мета фестивалю:

– вшанування Героїв Майдану, бойових подвигів сучасних захисників Вітчизни – воїнів АТО;

– привернення уваги молоді до глибокого осмислення героїчної історії України і рідного краю;

– виховання в студентської молоді почуття патріотизму, національної свідомості, захоплення героїчними подвигами бійців на східному фронті;

До дня боротьби з гемофілією 17 квітня студенти 3 курсу разом з викладачем медсестринства в педіатрії провели виховний захід «Життя без обмежень».

Конкурс краєзнавчих проектів

20 квітня 2017 року в училищі проходив ІХ обласний конкурс краєзнавчих проектів серед студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Сумської області «Історія –це поруч». В конкурсі брали участь студенти 13 навчальних закладів області. Роботи були цікаві, повчальні та носили пошуково-дослідницький характер.

Зустріч з ветераном

5 травня 2017 року відбувся вечір пам’яті «Ми пам’ятаємо» за участю учасника Другої світової війни. Це було 72 роки тому. Для нас це історія, але для наших дідів і прадідів – це частина життя, та найчорніша смуга долі, що й досі озивається у серці смутком і болем. Ми говоримо про перебіг минулих подій, щоб не забувати, щоб пам’ятати, бо в того народу, що не знає своєї історії, не може бути і майбутнього.

9 травня

9 травня 2017 року провели мітинг – реквієм «Маки червоні – символ Перемоги. Ці квіти – кров загиблих на війні» та поклали корзину квітів до обеліску воїнам, які звільняли м. Конотоп від німецько-фашистських загарбників. Понад 70років несемо ми квіти до могил загиблих. Несемо з вдячністю в серцях. І, хоч все далі відходять грізні роки Другої Світової війни та не згасає пам’ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя. Хто поліг у боях заради щастя інших.